Ukida se naplata parkiranja u dijelovima Zagreba!
Izražavanje nezadovoljstva je ipak urodilo plodom – ukida se naplata parkiranja (djelomično).

Nakon što smo pisali kako je zaista nevjerojatno da se u doba saniranja grada od potresa i u vrijeme epidemije koronavirusa parking i dalje naplaćuje, javnost je svoje mišljenje izrazila u anketi koju smo postavili: “Treba li Zagrebparking ukinuti naplatu parkiranja na par mjeseci poput ostalih gradova?”
Velika većina vas se izjasnila kako bi Zagrebparking trebao ukinuti naplatu parkiranja na području cijelog grada sve dok traje opasnost od koronavirusa.

Osim što je javnost bila nezadovoljna zbog toga što gradonačelnik nije poduzeo ništa po pitanju parkiranja, to se dodatno potenciralo njegovom odlukom kako u ovakvim trenutcima za Uskršnje uređenje grada dao 169.250 kn i to bratu Drage Prgometa, što je također nakon medijske hajke povukao.
No građanima je dosta!
Pokrenula se inicijativa za skupljanje potpisa za referendum.

Naravno gradonačelnikov logičan potez je sljedeći – na stranicama Zagrebparkinga osvanula informacija:
Poštovani korisnici,
prema Odluci gradonačelnika Milana Bandića, ukida se naplata parkiranja na javnim parkiralištima i u javnim garažama kojima upravlja Zagrebački holding – Podružnica Zagrebparking u gradskim četvrtima Gornji Grad, Donji Grad, Podsljeme, Gornja Dubrava i Sesvete.
Javne garaže u kojima se ukida naplata parkiranja su: JG Tuškanac, JG Langov trg, JG Petrinjska, JG Gorica i javne garaže u Novom Jelkovcu.
Odluka stupa na snagu 28. ožujka 2020. i vrijedit će sve dok se ne normalizira situacija vezana uz epidemiju koronavirusa te potres koji je zadesio Zagreb.

Nikad nije kasno za ukidanje naplate parkinga, no neki puta je prekasno za spašavanje svog obraza.
Koliko je ovakav potez zaista “dobro djelo“, a koliko spašavanje vlastite stolice, to prosudite sami.
Mi jedino što možemo je upitati hoćete li ponovo glasati za istog gradonačelnika po tko zna koji puta?









