Subaru sprema HyperBlue modele za iduću godinu
Subaru of America najavio je da će iduće godine modeli BRZ i WRX STI postati dostupni kao HyperBlue limited modeli. No, Europljani, nemojte se radovati – 700 komada WRX STI i 500 BRZ-a biti će na prodaji samo u SAD-u…
Kako to već biva u zadnje vrijeme kod mnogih proizvođača, „velike“ promjene na automobilima pompozno se najavljuju kroz promjenu boje laka, ali ekipa iz Subarua ipak je spremila mnoge radosti zbog kojih volimo ovog japanskog proizvođača (osim HyperBlue plave boje). Tako WRX STI dolazi s novim upravljačkim sustavom baziranom na tehnologiji iz reli natjecanja sa, udahnite duboko: specijalnim Multi-Mode Driver Controlled Center Differential (DCCD) Symmetrical sustavom All-Wheel pogona. Vjerujemo da je komplicirano kao što i zvuči, a zadovoljit ćemo se ako to definiramo kao napredni sustav pogona na sva četiri kotača (da se ne zapetljavamo sa multi-mode kontroliranim srednjim diferencijalom). U svakom slučaju, vjerujemo da inženjeri u Subaruu znaju što rade. Također standardna oprema je i Active Torque Vectoring.
Što se tiče novosti u unutrašnjosti, za kupce su pripremljena neka sitna nova dizajnerska rješenja. Primjerice, HyperBlue dezen sada donosi plave šavove na sjedala (nije baš da smo oduševljeni), kožom obložen upravljač, izmijenjeno kućište ručnog mjenjača i nove tepihe. Pa tko voli plavo…
HyperBlue WRX STI dolazi i s novim 12“ BBS Blacky naplacima. SUBARU STARLINK 7.0 Multimedia sustav navigacije također dolazi u novom dezenu. Što se tiče audio sustava, u Subaruu su ponudili vrlo elegantno rješenje: Harman-Kardon zvučnici u kombinaciji s 440W pojačalom.
WRX STI dolazit će sa specijalnim i unaprijeđenim 6-brzinskim ručnim mjenjačem, a na 3.5“ LCD zaslonu moći ćete vidjeti sve informacije o različitim funkcijama. Rapsodija u plavom.
BRZ u HyperBlue varijanti, prema ekipi iz Subarua, nastavlja gdje je i stao. Sada dolazi sa sportski(ji)m dizajnom, smanjene mase, nižom točkom težišta i unaprijeđenim upravljanjem. Naravno, ispod poklopca motora je 2,0 boxer s 200 KS.
Kod vanjštine nema puno promjena: tu su poznati 17“ crni kotači uz mnoštvo elemenata od ugljičnih vlakana.
Što se tiče unutrašnjosti, dezen će biti isti kao i kod WRX STI. Od igračaka tu je STARLINK 6.2“ Multimedia Sustav, s radijom, HD radijom, Bluetoothom (time i ugrađenim hands-free sustavom), iPod controlom i iTunes Taggingo. Ali tu nije kraj: Aha i Pandora sustavi također dolaze s Kalendarom, glazbenim izvođačem i mnogo mnogo drugih stvari dostojnih jednog solidnog pametnog telefona.












