Honda šalje CR-Z u mirovinu
Kako kažu, Honda CR-Z je jedan od većih promašaja Honde u zadnjih nekoliko godina. Počele su kružiti glasine kako će Honda prestati s proizvodnjom (prema navodima za sada samo u Japanu) ovog modela nakon punih šest godina postojanja na tržištu.
Međutim, ljudi iz Honde ne žele tek tako umiroviti CR-Z pa iz tog razloga na tržištu predstavljaju specijalnu inačicu CR-Z, final label. Iako se ova, prema riječima Honde, specijalna inačica CR-Z razlikuje od „običnog“ CR-Z modela, veće promjene gotovo pa i nisu vidljive, a svode se na novi logo, nove 17inčne aluminijske naplatke i manje promjene u interijeru. Motori ugrađeni u njega su i dalje isti pa se postavlja se pitanje što tu ima posebno? Možda to što će model biti dostupan samo u Japanu?
Osim metalik plave boje, kupci mogu birati i biserno bijelu, crnu i posebnu žutu boju te pojedine dijelove karoserije obojene u crno. Interijer je u potpunosti crn osim oznake na sjedalima „CR-Z final label“ u srebrnoj boji. Što se cijene tiče, final label će biti skuplji od standardnog modela za tek tisuću dolara.
Honda ne razmišlja o povlačenju ovog modela s tržišta SAD-a i Europe, barem za sada. Iako je u prošlosti bio relativno uspješan i osvojio nekoliko nagrada, poput one za Japanski auto godine 2010/11, za najbolji „zeleni“ auto u 2010. godini i nagradu za dizajn 2010. godine u Japanu, u posljednje vrijeme vidljiv je trend padanja prodaje ovog modela, pa je odluka Honde sasvim razumljiva.











