Je li vam nedjelja dosadna? Nakon ovog više neće biti – VIDEO: “a´capella” Tokio Drift!
Nama više nije, jer se cerekamo već satima. Stoga se nadamo da niti vama cijenjeni čitatelji nakon ovoga neće biti.

Svi znamo koliko je „Fast and Furious“ franšiza toga značila za svijet u kojem svoje živote žive auto-entuzijasti i „tjuneri“. Jer od prvog dijela nadalje cijela priča ne samo da na neki način odobrava ilegalne utrke i modifikacije na automobilima, već i puno više od toga. „Tjuniranje“, „stajliranje“ i utrkivanje po ulicama gradova i sela nakon tog su prvog u nizu filmova o „fastendfjurijusima“ postali način života. Odjednom su ego-manijaci i oni kojima pravila u prometu ne znače baš puno dobili medijsku potvrdu oko ispravnosti svega onoga što rade, a pojedine tvrtke pripomogle su ekonomiji svojih domicilnih zemalja kao nikada do tada. I usprkos čestim negativnim konotacijama oko prenošenja filmskih jurnjava u stvarni svijet, to nije ništa loše, jer smo i sami jednim dijelom zbog prvog nastavka ove današnje trakavice na srebrnom platnu malčice dobili krila.
Kada je „The Fast and the Furious“ kao prvijenac unutar serijala koji i dan-danas traje dobio svoj nastavak, stvari su se pomakle za još koju dimenziju-dvije. Jer usprkos CGI-efektima i nerealnim situacijama, „2Fast, 2Furious“ je kao film nastavio upravo tamo gdje je prvi dio stao. Stoga nije nimalo čudno da su se holivudski mudraci odlučili pokrenuti franšizu kojoj se i u današnje vrijeme ne vidi kraja.
Treći dio ove filmske trakavice s četiri kotača i ćelavim glavama u glavnim ulogama pozabavio se Driftom. Legendarnim japanskim trendom među uličnim trkačima koji je s vremenom zarazio i ostatak svijeta. No „Fast and the Furious: Tokyo Drift“ bio je fascinantan samo ljudima koji ne znaju voziti i kojima automobili ne predstavljaju ništa više od pukog prijevoznog sredstva. Jer za one koji svijet automobila udišu i u njemu žive, te za one kojima je Drift kao način upravljanja automobilom itekako poznat, ovaj je film bio tek još jedno u nizu holivudskih s*anja. I to s punim pravom, jer usprkos pojavljivanju samog Drift Kinga (odnosno Keiichija Tsuchyje) u nekoliko kadrova, te ekipom profesionalaca koji su sudjelovali u snimanju kadrova vožnje i divljanja, auto-entuzijasti su ovaj film zapravo odbacili. I tako je „Tokyo Drift“ prerastao iz filmskog ostvarenja u meme.
Tijekom godina i godina se na bespućima Interneta pojavilo na tisuće raznoraznih posprdnih recenzija ovog filma. Lucas Black kao glavni glumac iskorišten je za hrpetinu memea, demotivacijskih postera i sličnih trendovski-orijentiranih načina zezancije na Internetu, a sam je film postao svojevrsnim „trash-kultom“ koji od premijere do danas nitko nije shvatio ozbiljno. Stoga nimalo ne čudi da smo prije nekoliko dana uspjeli naletjeti na još jednu u nizu sprdnji na račun ovog filma – i to jednoj toliko dobroj, da smo umrli od smijeha, te odlučili posvetiti joj malo medijskog prostora na portalu.
Uglavnom, ako i vi imate dosadnu nedjelju i ne znate kuda biste sami sa sobom zbog mamurluka uzrokovanog jučerašnjim eskapadama po vani, eto vam nešto za nasmijati se.
Nadam se samo da ćete se poput nas na ovu „a´capella“ verziju jednog od najpoznatijih kadrova iz filma „Fast and Furious: Tokyo Drift“ od srca nasmijati.
Želimo vam ugodan dan i što je više moguće odmora i smijeha prije početka novog radnog tjedna.