Počelo je Europsko rukometno prvenstvo, no ono povlači i posebnu regulaciju prometa

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je Europsko prvenstvo koje se održava u našoj zemlji pobjedom protiv Srbije 32:22, i time je započelo razdoblje rukometne groznice koja će zahvatiti sve ispred malih ekrana, no utjecat će i na sve nas u prometu.

EHF Euro Croatia 2018
EHF Euro Croatia 2018 – fotoilustracija

Od 13. do 28. siječnja 2018. godine., tijekom Europskog prvenstva u rukometu EHF EURO 2018., zbog posebnih mjera sigurnosti i organizacije prijevoza rukometnih reprezentacija, kao i gostujućih navijača uspostavit će se posebna regulacija prometa u zoni Arene Zagreb, i to:

Arena Zagreb
Arena Zagreb

povremene i kratkotrajne obustave i preusmjeravanja prometa na Ulici Vice Vukova, Ulici Jaruščica i Ulici Remetinečki gaj 13., 15., 17., 18., 20., 22., 24., 26. i 28. siječnja 2018. godine u poslijepodnevnim i večernjim satima za vrijeme dolaska, održavanja utakmica i razilaska reprezentacija s igračima i gledatelja. Gledateljima rukometnih utakmica preporučujemo da za dolazak u Arenu Zagreb koriste javni gradski prijevoz:

Javni prijevoz bit će jedan od logičnijih izbora putovanja prema Novom Zagrebu.
Javni prijevoz bit će jedan od logičnijih izbora putovanja prema Novom Zagrebu.

autobusne linije ZET-a broj 112, 132, 165, 234 i 222 koje prolaze uz neposrednu blizinu Arene Zagreb, tramvajske linije 6, 7 i 14 sa stajalištem kod rotora Remetinec. Molimo sve građane i sudionike u prometu da poštuju postavljenu prometnu signalizaciju i upute policijskih službenika kao i redarske službe na osiguranju navedenih događanja.

Vozačima se preporučuje da u navedene dane i vrijeme održavanja događanja izbjegavaju odlazak prema naselju Lanište te da izbjegavaju navedene prometnice u zoni objekata Arena Zagreb i Arena Centar. Izvor: Zagrebačka policija.

Popis reprezentativaca za prvih krug EP-a:

Vratari: Mirko Alilović, Ivan Stevanović
Pivoti: Željko Musa, Igor Vori
Vanjski: Domagoj Duvnjak, Luka Cindrić, Igor Karačić, Marko Kopljar, Luka Stepančić, Stipe Mandalinić, Marko Mamić, Jakov Gojun
Krila: Manuel Štrlek, Ivan Čupić, Zlato Horvat, Lovro Mihić

[SENIORI] Izbornik Lino Červar odabrao je 16 igrača za EHF EURO u Hrvatskoj. Pogledajte kojih će 16 imena istrčati sutra…

Posted by Hrvatski rukometni savez on Thursday, 11 January 2018

RASPORED UTAKMICA:

GRUPNA FAZA:

Skupina A (Split)

12. siječnja (18:15): Švedska – Island
12. siječnja (20:30): Hrvatska – Srbija

14. siječnja (18:15): Srbija – Švedska
14. siječnja (20:30): Island – Hrvatska

16. siječnja (18:15): Srbija – Island
16. siječnja (20:30): Hrvatska – Švedska

Skupina B (Poreč)

12. siječnja (18:15): Bjelorusija – Austrija
12. siječnja (20:30): Francuska – Norveška

14. siječnja (18:15): Austrija – Francuska
14. siječnja (20:30): Norveška – Bjelorusija

16. siječnja (18:15): Francuska – Bjelorusija
16. siječnja (20:30): Norveška – Austrija

Skupina C (Zagreb)

13. siječnja (17:15): Njemačka – Crna Gora
13. siječnja (19:30): Makedonija – Slovenija

15. siječnja (18:10): Slovenija – Njemačka
15. siječnja (20:30): Crna Gora – Makedonija

17. siječnja (18:10): Njemačka – Makedonija
17. siječnja (20:30): Crna Gora – Slovenija

Skupina D (Varaždin)

13. siječnja (18:15): Španjolska – Češka
13. siječnja (20:30): Danska – Mađarska

15. siječnja (18:15): Mađarska – Španjolska
15. siječnja (20:30): Češka – Danska

17. siječnja (18:15): Češka – Mađarska
17. siječnja (20:30): Španjolska – Mađarska

DRUGI KRUG:

Skupina I (Zagreb)

18. siječnja: 3A – 2B
18. siječnja: 2A – 3B

20. siječnja: 1A – 1B
20. siječnja: 2A – 2B

22. siječnja: 3A – 1B
22. siječnja: 1A – 3B

24. siječnja: 1A – 2B
24. siječnja: 2A – 1B
24. siječnja: 3A – 3B

Skupina II (Varaždin)

19. siječnja: 3C – D2
19. siječnja: C2 – D3

21. siječnja: C1 – D1
21. siječnja: C2 – D2

23. siječnja: C3 – D1
23. siječnja: C1 – D3

24. siječnja: C1 – D2
24. siječnja: C2 – D1
24. siječnja: C3 – D3

ZAVRŠNI VIKEND (Zagreb):

26. siječnja (15:30): UTAKMICA ZA PETO MJESTO
26. siječnja (18:00): POLUFINALE
26. siječnja (20:30): POLUFINALE

28. siječnja (18:00): UTAKMICA ZA TREĆE MJESTO
28. siječnja (20:30): FINALE

Sretno Kauboji!
Sretno Kauboji!